Program krajské reprezentace dívek ročníku 2009 dosáhl svého vrcholu

26.06.2023

V pátek 16. června dopoledne jsme odcestovali na mezikrajské měření Memoriál Milana Kafky do Plzně.

Sytém turnaje rozdělil krajské reprezentace do dvou skupin po sedmi družstvech. Nadějím z Vysočiny přisoudil ve skupině "A" soupeře z ústeckého, plzeňského, středočeského, libereckého, moravskoslezského a zlínského kraje. Výkony jako na houpačce a bezchybný výkon v posledním zápase skupiny proti Plzni znamenal, že do čtvrtfinále jsme postoupili z třetího místa ve skupině a čeká nás druhý v pořadí ze skupiny "B", tedy Praha. Po chybách v koncovkách obou setů jsme nakonec s pražankami prohráli 0:2 a postoupili do skupiny o 5 – 8 místo. Cílem bylo vylepšit "olympiádu" a skupina vyhrát. První krok jsme splnili a porazili našeho dobrého známého z přípravy a to výběr jihomoravského kraje poměrem 2:0. V souboji o celkové páté místo nás čekaly Karlovy Vary. Po porážce v prvním setu jsme díky kvalitě naší střídačky oživili naši sestavu a jasně jsme soupeře přejeli. V tiebreaku, ale bylo zase všechno jinak, jasně jsme prohráli a obsadili celkové 6. místo.

Celkové hodnocení tréninkové i zápasové je ve skrze pozitivní. Děvčata takřka bez absencí pracovala výborně. Pracovitost a zápal si holky přinesly i do Plzně, kde až na malé výpadky pozornosti udržovaly vysoký standard svého výkonu.

Z trenéry je třeba konstatovat jeden nesporný fakt, že na memoriál odcestoval vyrovnaný tým na všech postech a tak se do hry dostaly všechny nominované holky. Ve hře pak předváděly vysoký standard. Nezbývá než k výkonu gratulovat a poděkovat. Velký dík patří klubovým trenérům a rodičům za poskytnutou podporu. Díky nim jsme měli v Plzni (po domácích) nejpočetnější fanouškovské zázemí.

Kromě skvělého zážitku a ocenění za 6. místo jsme si odnesli i jeden triumf individuální. Zuzka Vlková byla ředitelstvím turnaje vyhlášena jako nejlépe přihrávající hráčka.

Zásadní informací pro děvčata ročníku narození 2009 a mladší je to, že LODM v příštím roce je vypsaná právě pro jejich ročník. Turnaj se uskuteční v nedalekém Táboře. Takže jejich "reprezentační" kariéra nemusí bezpodmínečně končit.

Výsledky memoriálu: https://www.cvf.cz/souteze/soutez/?soutez=KAFKA-U16Z&sezona=2022%2F23

Sečteno, podtrženo: Obhájili jsme svou pozici z Olympiády dětí a mládeže v minulém roce. Holky jen tak dál.