TJ Sokol H. Brod (U14 dívky) obhájil účast ve ve finále na PVG 2021

04.01.2022

Ve dnech 27.1 - 29.12, 2021 se konal v Praze mediálně výrazně prezentovaný turnaj s mezinárodní účastí Prague volleyball games 2021, vypsaný pro kategorie mládeže dívek i chlapců.

Družstvo kadetek TJ Sokol H. Brod v kategorii U16 obsadilo z 11 družstev 6. místo, kdy v nejdůležitějším, mimořádně dramatickém a sportovně kvalitním utkání podlehlo ve čtvrtfinále družstvu VK MŠK Žiar nad Hronom 2:1. Do čtvrtfinále se družstvo Sokola kvalifikovalo po vítězstvích ve skupině nad Volejbal Mikulova a ABC Bráník. Družstvo Sokola H. Brod hrálo v sestavě, na fotografii horní řada zleva: Julie Zavřelová, Gabriela Šidláková, Anežka Kučírková, Valerie Brychtová, Adéla Plachá, v pokleku zleva Zuzana Henzlová, Beáta Najbrtová, Bára Jansíková. Družstvo vedla trenérka Jana Najbrtová.

Starší žákyně TJ Sokol H. Brod v kategorii U 14 v konkurenci deseti družstev prošly ze skupiny a přes následného vyřazovacího pavouka do finále zcela suverénně, kdy ani v semifinále nezaváhaly proti rakouskému týmu NÖV a zvítězily hladce 2:0. V atmosféře velkého finále v hale na Lužinách se však družstvo nevyrovnalo s výraznou změnou kvality soupeře i prostředí a podlehlo soupeři z Tábora 2:0. Tábor vítězstvím oplatil Sokolu H. Brod porážku z finále v roce 2019 v kategorii U12. Hráčky TJ Sokol H. Brod na fotografii v horní řadě zleva: Anežka Kučírková, Petra Matějková, Nela Kubátová, Natálie Laštovičková, Julie Zavřelová, Jana Bláhová, Tereza Zimprichová, Sára Šnajdrová, v pokleku zleva Ester Šnajdrová a Zuzana Henzlová. Ve vedení družstva se v jednotlivých dnech vystřídali trenéři Jan Matějka, Vladimír Matějka a Eva Doležalová.

Celkově je turnaj pro hráčky velkým zážitkem, kde se setkávají se zajímavými družstvy v kategoriích dívek i chlapců. Sportovní zábava je umocněna návštěvou svátečně vyzdobené Prahy. K pozitivům turnaje patřila perfektní průběžná fotodokumentace a videozáznamy, vedení rozpisů a výsledků turnaje on-line, perfektní stravovací zázemí v badmintonové hale Hamr Braník a pro účastníky finále velkolepé prostředí mezinárodního utkání v hale SK Lužiny. Nicméně velkým zklamáním bylo prostředí zápasů ve skupinách v badmintonové hale Hamr Braník, která nebyla pro volejbalová klání vůbec vhodná. Krátká volná zóna omezená potrubím za zadní čárou vyžadovala spíše spodní podání nebo krkolomné vrchní se vskokem do hřiště, pořadatelům se na pojízdných badmintonových kůlech vůbec nepodařilo napnout sítě a hrálo se na prověšených až o 15 cm. Vzhledem k vysokému startovnému a mezinárodnímu statutu turnaje považuji uvedené nedostatky za nepřijatelné.

Pořadatelům patří poděkování, že velký turnaj v složitých epidemiologických podmínkách uspořádali a těšíme se na příští ročník, pokud by se však měl opět odehrávat v hale Hamr Braník nebude jednoduché se o naší účasti rozhodnout.

V. Matějka

Sokol H. Brod